Produkty

Kategorie

Nike

Amerykańskie przedsiębiorstwo Nike należy do grona największych na świecie producentów odzieży, obuwia i niezastąpionych w wielu sytuacjach akcesoriów sportowych. Mimo upływu lat i rosnącej konkurencji wciąż plasuje się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych i polecanych brandów w modowym świecie. Na tę wysoką pozycje marka pracowała latami serwując wyjątkowe projekty odzieży i obuwia, wsłuchując się w potrzeby swoich klientów. Zyskała tym samym oddane i wierne grono fanów, które powiększa się z roku na rok.

Początki brandu Nike sięgają 1964 roku, kiedy to w Washington County Bill Bowerman i Philip Knight założyli firmę o nazwie Blue Ribbon Sports, zajmującą się głównie dystrybucją japońskiego obuwia. Na początku lat siedemdziesiątych, marka wypuściła na rynek pierwszą autorską linię butów nazwaną „Swoosh” oraz wyjątkowy model obuwia przeznaczonego dla piłkarzy, który otrzymał nazwę „Nike” – od greckiej bogini zwycięstwa. Kilkanaście lat później to imię oznaczać już będzie całe przedsiębiorstwo, wspinające się na szczyty popularności w branży.

Z historią brandu Nike związało się wiele znanych osobistości ze świata sportu, które osiągały największe sukcesy właśnie w kolekcjach spod znaku Swoosha. Marka kojarzyć się może również wyjątkowych kampanii reklamowych, do których zaprasza największe gwiazdy, jak utalentowany Cristiano Ronaldo, zwinny Neymar, czy legenda koszykówki Michael Jordan. Bez Nike świat wyglądałby inaczej, a miliony ludzi nigdy nie poznałyby na własnej skórze co to znaczy inny wymiar komfortu kultowych już Air Maxów. To brand, który zaczynał od środowisk sportowych i zawodowców, ale dzisiaj dostępny i widoczny jest praktycznie wszędzie ku zadowoleniu wielu użytkowników. Wśród bogatej oferty Nike z pewnością znajdziesz coś dla siebie!