Produkty

Kategorie

Yeezy

Kanye West to bez wątpienia niezwykle barwna postać amerykańskiego szołbiznesu.

Człowiek orkiestra, znany jest przede wszystkim za sprawą swojej działalności muzycznej jak i małżeństwu z czołową celebrytką zza oceanu Kim Kardashian. Ostatnio próbuje swoich sił również w dziedzinie mody, gdzie również odnotowuje spore sukcesy, chociażby za sprawą wyjątkowej kolekcji obuwia Yeezy.

Kanye Omari West to amerykański raper, wokalista i producent muzyczny, który stawiał pierwsze kroki w największej wytwórni hip-hopowej na świecie Roc-A-Fella Records. Właśnie dzięki niej zdobył rozpoznawalność w branży, ale to współpraca z Jay’em-Z przy jego albumie The Blueprint zapewniła mu prawdziwy rozgłos. Współpracował z największymi gwiazdami przemysłu muzycznego jak Rihanna, Drake czy Alicia Keys, a wszystkie jego albumy spotkały się z pozytywnym przyjęciem krytyków i w samych tylko Stanach Zjednoczonych uzyskały status co najmniej platynowej płyty. West może pochwalić się kolekcją aż dwudziestu jeden nagród Grammy, tytułem artysty dekady 2000-2009 i prowadzeniem własnej wytwórni płytowej GOOD Music, z którą kontrakty podpisali tacy artyści jak chociażby John Legend czy Kid Cudi. W muzyce osiągnął niemal wszystko, więc nie powinno dziwić, że skierował swój wzrok w nieco inną stronę – próbuje swoich sił jako projektant mody i to jemu zawdzięczamy powstanie nietuzinkowej i bijącej rekordy popularności kolekcji Yeezy.

Jak to często w świecie mody bywa, zderzenie dwóch światów może poskutkować powstaniem czegoś tak wyjątkowego, że na pierwszy rzut oka wydaje się być totalnie nietrafionym połączeniem. Tak też się stało w przypadku połączenia streetwearu z modą high fashion, w wyniku czego światło dzienne ujrzały buty w nowej, intrygującej odsłonie znane jako Dad Shoes, do których zaliczamy między innymi Yeezy Westa. Toporne i niezbyt zgrabne obuwie coraz śmielej rozpycha się w branży modowej, zyskując coraz to nowszych fanów. Tatuśkowe buty czy też brzydkie buty to wymienne nazwy pod jakimi możemy znaleźć te unikatowe wersje, a sławom takim jak West zawdzięczamy ich światową rozpoznawalność.

Kolejnym na liście sukcesem Westa w nowej dla niego branży, było nawiązanie współpracy w niemieckim gigantem odzieżowym adidas. Brand wspólnie z raperem stworzył unikatową kolekcję obejmującą ubrania i obuwie, ale zdecydowanie więcej uwagi poświęcono właśnie butom. Projekty spod ręki Westa mimo jego nikłej znajomości tego przemysłu i małego doświadczenia, bardzo szybko zyskały popularność. Dowodem tego są pokazy kolekcji prezentujące efekty współpracy artysty z niemiecką marką, wypełnione po brzegi gwiazdami jak Helena Christensen, Drake czy Bella Hadid. Sukces popularnych w Stanach Zjednoczonych Yeezów Westa, skłoniły rapera do podjęcia kolejnego kroku i tym samym podniesienia sobie poprzeczki. We współpracy z adidasem, wziął na warsztat kultowy model Powerphase, który swoją premierę miał w nieco odległym dla młodzieży już wieku XX. West pozbył się brandingu Yeezy i zostawił tylko mały, złoty napis „calabasas” na cholewce, delikatnie odświeżając cały projekt. Uważana za jedną z najlepszych wspólnych inicjatyw adidasa i Westa,  zaowocowała wyprzedaniem asortymentu praktycznie w mgnieniu oka. Masywne i zwyczajnie mało estetyczne buty jak chociażby Yeezy Wave Runner 700 potrafiły wyprzedać się w ekspresowym tempie i to jeszcze w przedsprzedaży. Na modele Yezzy zapanowała prawdziwa gorączka!

Yeezy Westa odznaczają się trwałością i wysoką jakością wykonania, a wielu obserwatorów zgodnie przyznaje, że każda następna kolekcja jest lepsza od poprzedniej. Po nowości serwowane od projektanta ustawiają się olbrzymie kolejki, w których nierzadko trzeba spędzić długie godziny, co i tak nie odstrasza wiernych fanów serii. Za tym niesłychanym sukcesem stoi bez wątpienia barwna postać samego artysty, który korzystając ze swojej popularności promował własne projekty. Pewne jest to, że Kanye West nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a nowe odsłony serii Yezzy mogą jeszcze sporo namieszać w modowym świecie.