Supreme
Niewiele brandów na świecie może pochwalić się rosnącą popularnością wśród konsumentów, stosując niekonwencjonalne metody sprzedażowe. Rozwój konsumpcjonizmu i pojawianie się coraz to nowszych marek oferujących najrozmaitsze produkty przyzwyczaiło nas do tego, że mamy wszystko niemal na wyciągnięcie ręki. Ale biorąc pod uwagę ugruntowaną pozycję niektórych światowej sławy brandów istniejących na rynku od kilkudziesięciu lat, nie powinno dziwić, że nowe firmy starają się wybić na ich tle różnymi sposobami. Są jednak i takie, które niekoniecznie mają prężnie działające zaplecze sprzedażowe w sieci i sklepy stacjonarne w każdym większym mieście, a śmiało konkurują z odzieżowymi gigantami generując wysokie zyski. Do takich marek zalicza się chociażby Supreme.
James Jebbia założył firmę Supreme w kwietniu 1994 roku w Nowym Jorku. Swój pierwszy sklep otworzył w tym samym czasie w dolnej części Manhattanu z myślą o spełnieniu odzieżowych oczekiwań skaterów: oprócz ubrań oferował w sklepie również optymalną przestrzeń do jazdy na desce i testowania nowych trików. Oprócz produkcji ubrań i akcesoriów, w swoim asortymencie posiada również deskorolki. Ma dość proste i łatwe do rozpoznania logo w czerwonym kolorze z nazwą „Supreme” w białej czcionce Futura. Firma wydaje swoje nowe produkty na całym świecie przez własne sklepy stacjonarne (a ma ich tylko i aż dwanaście, między innymi w Paryżu, Londynie i Tokio) i na stronie internetowej: w czwartkowe poranki w Europie i Ameryce, a w sobotnie poranki w Japonii. Sam założyciel brandu stwierdził, że wszystkie produkty z jego logo nie będą limitowane, ale jednocześnie zaznaczył, że celowo robią krótkie serie swoich artykułów ponieważ „nie chcą pozostać z rzeczami, których nikt nie chce”.
Supreme to gorący towar i marka jednocześnie. Może pochwalić się imponującą historią współpracy z wieloma firmami związanymi zarówno ze skateboardem jak i szeroko pojmowanym światem mody, w tym między innymi Nike i Air Jordan, Lacoste, Vans, The North Face, Timberland i Champion. W swoim dorobku firmowym będącym również efektem współdziałania z innymi brandami znajdują się także nietuzinkowe akcesoria i przedmioty jak rowery typu cruiser, cegły, łomy, worki treningowe, a nawet popularne ciastka Oreo. Niezależnie od tego czy obrana strategia marketingowa Supreme trafia w nasze gusta czy budzi wątpliwości, to bez wątpienia jedna z najgorętszych marek na rynku!