Produkty

Jak wyczyścić i odświeżyć swoje buty po sezonie festiwalowym. Kilka prostych porad.

Jak wyczyścić i odświeżyć swoje buty po sezonie festiwalowym. Kilka prostych porad.

Tegoroczny sezon letnich festiwali dobiega końca. Za nami mnóstwo niezapomnianych, muzycznych doświadczeń i imprezowych wspomnień, które zostaną z nami na długie lata. Niestety, coraz częściej festiwalowej zabawie towarzyszy pofestiwalowe deep cleaning garderoby, a w szczególności narażonego na największe zabrudzenia obuwia. Bez względu na to, czy Twoją festiwalową parą są imprezowe beatersy, czy kupione specjalnie na tę okazję buty, na pewno chcesz doprowadzić je z powrotem do jak najlepszego stanu. Jeżeli się nie mylimy i Twoja odpowiedź brzmi „tak!”, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się, jak wyczyścić i odświeżyć swoje buty po sezonie festiwalowym.

Zasada nr 1: Nie zostawiaj swoich butów w torbie/walizce. Pozwól im oddychać

Buty nie tylko realizują naszą potrzebę posiadania estetycznych części garderoby, ale przede wszystkim pełnią funkcję użytkową. Z jednej strony korzystamy z nich i pozwalamy być im częścią naszego outfitu, natomiast z drugiej chcemy, aby towarzyszyły nam jak najdłużej. Świetną praktyką (nie tylko po festiwalową) jest umożliwienie butom „oddychać”. Jeśli wracasz akurat z festiwalu i masz swoje buty w walizce, to po powrocie koniecznie wyciągnij je z torby i pozwól wyschnąć. Zostaw je przy drzwiach lub na dedykowanej półce. Nie zastawiaj butów w walizce, torbie lub jakiejkolwiek innej zamkniętej przestrzeni. Te punkt ma bardzo duże znaczenie, chociażby pod kątem higieny.

Zasada nr 2: Używaj wyłącznie sprawdzonych środków do czyszczenia butów

Na polskim rynku obuwniczym istnieje szereg produktów, których zadaniem jest pielęgnacja Twoich butów. Mimo ich szerokiej dostępności nie wszystkie środki dedykowane czyszczeniu i pielęgnacji będą odpowiednie dla pary, którą posiadasz. Podstawową zasadą doboru preparatów do butów jest wybieranie sprawdzonych marek, które nie tylko są dedykowane materiałowi lub parze, jaką posiadasz, ale przede wszystkim ich działanie jest sprawdzone i potwierdzone przez innych użytkowników.

Zasada nr 3: Nie wrzucaj butów do pralki. Ręczne mycie to podstawa

Nie wszystkie pary butów dobrze znoszą mycie w pralce. Zdecydowanie najlepszym sposobem na wyczyszczenie butów jest ich ręczne mycie przy pomocy szczoteczki i dedykowanego preparatu. Zapewnia ono nie tylko kontrolę nad czyszczonymi obszarami czy nacisk na powierzchnię materiału, ale przede wszystkim pozwala na bieżąco obserwować uzyskiwany rezultat, co działa na absolutną korzyść ręcznego mycia w porównaniu z praniem butów.

Zasada nr 4: Użyj protectora do dalszej ochrony butów

Stosowanie protectora do butów świetnie wpisuje się w powiedzenie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dzięki jego właściwościom buty chronione są przez specjalną powłokę, która zapobiega zabrudzeniom i wsiąkaniu cieszy w zabezpieczoną powierzchnię. Jeśli szukasz sprawdzonego protectora, śmiało możemy polecić Impregnat do butów od Crep Protect, który świetnie zaimpregnuje materiał, dbając o czystość Twojej ulubionej pary.

Zasada nr 5: Odśwież wnętrze swoich butów

Ważnym elementem pielęgnacji obuwia jest nie tylko impregnacja i zewnętrzne czyszczenie, ale także dbanie o ich wnętrze. W jego odświeżeniu pomogą kapsułki zapachowe do butów, które wydzielają delikatny aromat, mający za zadanie utrzymać świeżość ulubionej pary butów oraz zaabsorbować nieprzyjemne zapachy.

Zasada nr 6: Pamiętaj o prawidłach

Zachowanie kształtu butów jest równie ważne, co utrzymanie ich czystości. Dobrą praktyką pomagającą w zachowaniu butów w dobrej kondycji jest stosowanie prawideł. Dzięki nim toebox Twojej pary będzie miał szansę na powrót do zdrowia, a bryła buta znów będzie wyglądać niczym ze sklepowej półki.

Pielęgnacja butów to podstawa

Przywrócenie do życia dowolnej pary butów po sezonie festiwalowym nie jest rzeczą niemożliwą, niemniej jednak wymaga znajomości kilku całkiem prostych trików i stosowania środków pomagających w zabezpieczeniu obuwia. Wiedza z zakresu impregnacji i odświeżania obuwia przydaje się nie tylko w trakcie intensywnego imprezowania, ale także po nim. Stosując się do naszych porad z pewnością uda Ci się utrzymać swoje ulubione pary w nienagannej czystości przez 365 dni w roku.

Sprawdź nasze zestawy do pielęgnacji butów.

Nowości

ZOBACZ WSZYSTKIE